معرفی و تاریخچه

 

آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی یکی از واحدهای تابع معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی می باشد که در سال 1377 شروع به فعالیت نموده است. 

هم اکنون با استقرار دستگاه های متعدد و پیشرفته مطابق با آخرین دستاوردهای روز در تمامی بخش های آزمایشگاه و ساختمانی مناسب، تمامی واحدها از توانایی های بسیار بالایی در زمینه کنترل مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی خصوصا کنترل محصولات کارخانه ای کارخانجات تاسیس شده در رفسنجان برخوردار می باشد.

آزمایشگاه کنترل مواد غذایی رفسنجان با پدید آوردن و اجرای سیستم مدیریت آزمایشگاه ها بر مبنای استاندارد ISO/IEC 17025:2005 و اصول حرفه ای فعالیت های آزمایشگاهی، سیستم مدیریت کیفیت خود را مستند می کند. این سیستم، همه فرآیندها و مسئولیت هایی را که در ارتباط با فعالیت آزمایشگاه ها موضوعیت دارد، تشریح می نماید. این سیستم تایید خواهد کرد که همه فرآیندهای کاری، برنامه ریزی شده و تحت کنترل هستند.

مهم ترین وظیفه آزمایشگاه، کنترل بهداشت و سلامت مواد غذایی( خوردنی و آشامیدنی) و مواد آرایشی و بهداشتی از نظر کیفیت فیزیکی، شیمیایی، میکروبیولوژی و ارگانولیپتیک می باشد. 

آزمایشگاه کنترل مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی شهرستان رفسنجان در حال حاضر به سه بخش اصلی تقسیم بندی می شود:

1) بخش سم شناسی

2) بخش میکروب شناسی

3) بخش شیمی