• ..

  • ..

صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap

معرفی و تاریخچه : 

     آزمایشگاه کنترل مواد غذایی ، آشاميدني ، آرايشي و بهداشتي يکی از واحدهای تابعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی میباشد که در سال1377 ، اولين فعاليت خود را با کنترل آفلاتوکسين در انواع مواد غذايی که يکی ازمطرح ترين و مهمترين گروه آلاينده های غذايی می باشد ، آغاز نموده است . در ابتدا تنها با یک دستگاه HPLC در بخش سم شناسی در زمینه صادرات پسته و مغز پسته و صدور گواهی جهت صادرات به اروپا فعالیت خود را آغاز نموده و هم اکنون با استقرار دستگاههای متعدد و پیشرفته مطابق با آخرین دستاوردهای روز در تمامی بخشهای آزمایشگاه و ساختمانی مناسب و تمامی واحد ها  از توانائی های  بسیار  بالائی در زمینه کنترل مواد غذایی خصوصا کنترل محـصولات کـارخانه ای کارخانجات تاسیس شده در رفسنجان برخوردار می باشد. با توجه به اینکه شهر رفسنجان  به اقتضای  محیط و شرایط جغرافیایی مناسب  مهمترین قطب تولید پسته در کشور محسوب می شود . یکی از مراکز مهم صادرات پسته نیز     می باشد. بدین منظور با مجهز شدن بخش سم شناسی آزمایشگاه مواد غذایی به پیشرفت ترین و دقیق ترین دستگاهها در زمینه انجام آزمایشهای جدا سازی و تشخیص میزان آفلاتوکسین  و همچنین به کار گیری پرسنل و کارشناسان مجرب و متخصص و آشنا به فن آوری روز  نه تنها یکی از منحصر به فرد ترین آزمایشگاهها در کشور بلکه در سطح جهان محسوب می گردد.

  آزمايشگاه­ کنترل مواد غذائی رفسنجان با پديد آوردن و اجراي سيستم مديريت آزمايشگاه­ها ، بر مبناي استاندارد ISO/IEC 17025:2005 و اصول حرفه‌اي فعاليت‌هاي آزمايشگاهي ، سيستم مديريت كيفيت خود را مستند مي‌كند. اين سيستم ، همه فرآيندها و مسئوليت‌هايي را كه در ارتباط با فعاليت آزمايشگاه‌ها موضوعيت دارد ، تشريح مي­نمايد. اين سيستم تأييد خواهد كرد كه همه فرآيندهاي كاري ، برنامه‌ريزي شده و تحت كنترل هستند.

   مهمترين وظيفه آزمايشگاه ، كنترل بهداشت و سلامت مواد غذائي (خوردني و آشاميدني) و مواد آرايشي و بهداشتي از نظر كيفيت فيزيكي و شيميائي و ميكربيولوژي و ارگانولپتيك  مي باشد .

آزمايشگاه كنترل مواد خوراکی،آشامیدنی ،آرايشي و بهداشتي شهرستان رفسنجان در حال حاضر به 3 بخش عمده تقسيم بندي مي شود :

1- بخش شيمي 

2- بخش ميكروبيولوژي  

3- بخش سم شناسي 

 

 


  نظر سنجی آمار بازدیدکنندگان     
نظر شما در مورد خدمات و نظارت های معاونت غذا و دارو چیست؟

عالی
خوب
ضعیف

 

 

 بازدید این صفحه : 1934
 بازدید امروز : 335
 کل بازدید : 629222
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/7360

 

 

 

آدرس:رفسنجان-بلوار طالقانی- معاونت غذا و دارو - کد پستی:

 تلفن:5-03434283702 نمابر:ایمیل:fdo@rums.ac.ir

 طراحی و اجراء مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
تمام تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان می باشد

Copyright © 2011 www.rums.ac.ir - All rights reserved

home | site map | about city | about university | rss